Category: Rock

Miqasija Pa Ba Mend - Marash Krasniqi Dhe Mon Sokoli Te Përcijellur Nga Habib Shala - Miqasija Pa Ba Mend (Vinyl)

Posted on by

9 comments

  1. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Klinë në Festivalin Folklorik “I këndojmë lirisë”. Përmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj ka shkruar se Mujë Krasniqi – Kapuqi ishte ndër të parët që luftoi për lirinë e Kosovës dhe bashkë me Beqirin i kënduan lirisë dhe këngët e tyre u bënë frymëzim për [ ].
  2. Reperi i njohur, Lumi B, nuk ka mundur të rezistojë pa thënë diçka në situatën e fundit politike në vend. Në një shkrim të publikuar në InstaStory, ai ka përmendur së fundmi liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, njëherësh kandidatin më të votuar për kryeministër në zgjedhjet e fundit.
  3. Gazetari Kushtrim Bekolli sjell profilin e një njeriu me nevoja të veçanta që krijon unaza nga monedha 50 centëshe. Si e ka filluar Fahri Krasniqi prodhimin e tyre, sa i merr kohë një gjë e tillë dhe çfarë punimesh tjera ka ai në punëtorinë e tij e kuptojmë përmes rrëfimit.
  4. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Klinë në Festivalin Folklorik “I këndojmë lirisë”. Haradinaj ka theksuar se Mujë Krasniqi – Kapuqi ishte ndër të parët që luftoi për lirinë e Kosovës dhe bashkë me Beqirin i kënduan lirisë dhe këngët e tyre u bënë frymëzim për luftëtarët e UÇK-së.
  5. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, celvnamurozulumi.xyzinfo, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi.
  6. Ish kryeparlamentari i Kuvendit të Kosovës dhe njëherish antarë dhe formues i subjektit politik Nisma socialdemokrate, Jakup Krasniqi është shprehur tejet i zhgjenjyer se ligji nuk po mbrohet. “Reagimet në mbrojtje të ligjit/eve dhe vlerave duhet të bëhen me kohë! Përndryshe, reagimet si ‘kofini pas të vjelurave’ si duhet askujt!”, ka shkruar Krasniqi.
  7. Ka dështuar të mbahet seanca e parë gjyqësore ndaj dy deputetëve, Frashër Krasniqi dhe Milaim Zeka. Krasniqi, ish-deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, është tani deputet i Partisë Socialdemokrate, ndërsa Milaim Zeka, është ish-deputet i Nisma Socialdemokrate, ndërsa tani ka krijuar një parti të re të quajtur Partia Euro-Atlantike. Këta të dy ishin përfshirë në përleshje në .
  8. Ne faqen tone do te mund te gjeni muzik shqip, albachat, horoskop, lajmet e fundit si dhe shume argetim te ndryshem. Wednesday, July 8 Trending. Humor Katuni pa katunarë Sead Muqa Sei ft. Ramadan Krasniqi (Dani) & Besnik Qaka – Tre pejont, celvnamurozulumi.xyzinfo Mp3 Falas.
  9. Pasi kanë kaluar më shumë se një vit e gjysmë nga ngritja e aktakuzës ndaj dy deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Frashër Krasniqi dhe Milaim Zeka, për shkak të përleshjes fizike, Gjykata Themelore në Prishtinë ka tentuar të fillojë gjykimin për këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 2 »